| İçim

Advertisment

Pipo içimi, sadece pipoyu yakmakla başlayan , söndürmekle biten bir süreç değildir. Pipo içimi, öğrenilen, geliştirilen ve ustalaşılan bir zanaat olarak düşünülebilir.

Kötü içim, keyifsiz bir hatıra olarak kalacakken, pipo içmeyi doğru öğrenerek yakılan her pipo bu deneyime başka bir boyut katacaktır. Pipo içimi, doğru pipo ve tütün uyumunu yakalamak ile başlar.

Her piponun tütün haznesi farklı büyüklükte ve farklı derinlikte ve farklı genişlikte olacaktır, yine her farklı tütün farklı bir nem seviyesene ve farklı yanma hızına sahip olacaktır. (Pipo türleri & şekilleri) Bunlara ek olarak, kullanılan pipo ve tütün aynı olsa bile, her seferind aynı doldurma ayarını tutturmak mümkün olmayabilir. Tüm bunlar düşünüldüğünde, her pipo içimi deneyimi farklı bir kalitede olacaktır. Şüphesizdir ki, bazı pipo içimleri kötü dolmuş tütün veya uygun olmayan nem seviyesi–ya da pipo haznesinin tütüne uygun olmamasından dolayı keyifsiz içim ile sonuçlanacaktır, ağzı yakıp, dil ısıracaktır ve keyifsiz bir deneyim olacaktır. Bu yüzdendir ki, pipo içimi herkese açık bir zevk değildir. Pipo içimi, elitist veya, belirli bir kesime özgün bir zevk de değildir, ve öyle de olmamalıdır. Sadece pipo içiminin beklenen zevki vermesi ve içiciyi ödüllendirmesi için, çaba gösterilerek hak edilmesi lazımdır.

Bazı günler, piponuz ile tütününüz tam eşleşecek, tütünün nemi ve dokusu tam yerine oturacak ve gerçekten üstün bir zevk yaşatacaktır. Pipo içmeye, öğrenmeye, değişik tütünler keşfetmeye ve bu kültürü tanımaya zaman ayırırsanız, pipo da size nankörlük etmeyecek ve hatırlanır içimler sunacaktır, şüpheniz olmasın.

Advertisment

 

 

 

Pipo içimi ile ilgili alt başlıklara,  soldaki kategorileri de takip ederek erişebilirsiniz.

Advertisment
Yazıyı paylaşın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


6 × = yirmi dört

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>