Kadın Gözünden Pipo

Advertisment

Pipo ile ilgili konuşurken geçen bir diyaloğumuzu paylaşmak bir bayanın gözünden pipo nedir, anlamak isteriz.

Pipo Nedir?

-Arkadaşımın içtiği bir şey. Tam o değil aslında… Yaşlı kasketli amcaları çağrıştırıyor.. Etrafımdaki erkeklerin futbol muhabbeti yapması gibi bir şey. Çünkü aslında pipoyu bayanlar içmez, ben  hayatımda pipo içen bayan hiç görmedim.

Peki sence bayanlar neden pipo içmez?

-Elimize yakışmaz bence. Aslında, nargile içen bayanlar biliyorum ama şekil itibariyle feci maskülen bir şey. Erkek tuvaletlerinin kapısında bile pipo resmi var.

 

 

Şunu merak ediyorum, bir erkeğin pipo içiyor olması, onunla ilgili ne anlatır sana?

Advertisment

-Hmm…Zıpır bir tip değil demek ki, biraz daha ağır başlı. Veya daha çok parası var diye düşündürüyor. Hani böyle, gençler için de çok yaygın değil ya, niye öyle bilmiyorum. İçen bir kız muhtemel pek olmayacağı için, tadına bakma merakı oluşturuyor bir yandan.

Zaman zaman itici bir sembol olduğu da olur mu?

-Pipo içmenin verdiği bir aristokrat tavır var ya hani, ben yazarım, ben çizerim, ben entellektüelim gibi. Eğer o tavrın arkası boş kalıyorsa gerçekten itici olabiliyor. Sigarayı ben büyüdüm diye içmek isteyen bir sürü kişi var ama bunu pipo için yapan pek kişiye rastlamadım. Yine de bazılarının elinde pipo itici olabiliyor.

Bayanlar neden pipo içmiyor?

Pipo aslında maskulen bir şey diyoruz ya, neden pipoların feminenleri olmasın, mesela pembe veya daha bayana uygun şekillerde pipolar olsa, kızlar daha çok ilgi duyabilir. Ben bile mesela pembe sevmiyorum diyorum ama bir bakıyorum aldığım şeylerin önemli bir kısmı pembe. Kızlar için feminenlik ve görünüş önemli. Daha bayanları hedef alan pipolar üretilse, pipo içen bayan sayısı da artabilirdi.

Aromatik tütün kokuları hakkında ne düşünüyorsun?

Nargile gibi… Ortamda aromatik kokular hiç rahatsız etmiyor ama diğer pipo tütünleri, mesela sizin içtiğiniz tütün gibi kokular (bu sırada İngiliz Harmanı-Squadron Leader içiliyor) ya rahatsız ediyor, çoğunlukla rahatsız edici olmasa da çok hoşuma gitmiyor.

 

Fikirlerini bizimle paylaşan anonim arkadaşımıza teşekkürler!

 

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel, Toplumsal Açıdan Pipo, Tütün Kültürü, Tütün Tatlarını Ayrıştırma kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.