Nasıl Pipo Edinirim? Pipo Satın Alma ve Pipo Yapımı

Advertisment
 1. Satın Alabilirsiniz
  1. Yurtdışından satın alabilirsiniz
   1.  Eğer kendiniz yurtdışına çıkıyorsanız, (veya çıkan tanıdık var ise) doğrudan satın alabilir/aldırabilirsiniz. Amerika ve Avrupa’daki çoğu büyük şehir, Türkiye ile karşılaştırıldığında köşe başlarında güzel pipo dükkanlarına ev sahipliği yapar. Bu yüzden gittiğiniz yeri önceden araştırarak bu konuda bilgi edinmelisiniz(forum’u deneyebilirsiniz). Amerika’da BarclayRex, Hollanda’da Hajenious, İrlanda’da ise Petersonpipes, ilk akla gelenlerden.
   2. Online sipariş verebilirsiniz. Burada Google dostumuz. Şu ana kadar güvenilir alışveriş yaptığımız ve kaliteli hizmet sunan iki site: www.smokingpipes.com ve www.pipesandcigars.com (Bu arada, yurtdışından pipo sipraişi yasaldır.)
   3. Gün gelir PipoEvi’nde satışa başlarsak, bizden alabilirsiniz. : )
  2. Yurtiçinden satın alabilirsiniz
   1. Online sipariş verebilirsiniz. İlk akla gelen iki kaynak: www.pipomarket.com Bu sitenin adresini bulup giderek de alabilirsiniz. Bizim deneyimlerimizden aklımızda kalan, sahiplerinin yardımsever olduğu ve yeni içicilere yardımcı olacakları yönünde. Diğer kaynak, Türkiye’de bu işi en ticari olarak yapan marka olan Şahin pipo. www.sahinpipo.com.tr
   2. Yine az önce bahsedilen işletmelerin adreslerinden satın alabilirsiniz, onun dışında, alışveriş merkezlerin “tobaccoshop” tabelalı tütün dükkanlarında Pipo alışverişi yapabilirsiniz.
   3. Türkiye’ye özgü, üçüncü bir alternatif ise Lületaşı pipolar. Bu türle ilgili diğer bir yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Pipo türleri ve malzemelerinden “Pipo Türleri ve Şekilleri” isimli yazıdan daha çok bilgi edinebilirsiniz. Lületaşı, nispeten narindir ve içimi farklıdır, tadı ve deneyimi de kayda değer derecede farklıdır, koleksiyonunuz artmaya başlarsa en az bir lületaşı edinmenizi öneririm. Bu işin merkezi Eskişehir olsa da, hemen her şehirden bulunabilir.
 2. Kendiniz Yapabilirsiniz: Pipo yapmak belki de, pipo içiciliğinin son noktasıdır, ve ustalık seviyesidir diyebiliriz. Yaptığımız bazı pipoların galerisine buradan ulaşabilirsiniz. Pipo Yapımı konusu için ilgili sayfaya buyrun.

Dürüst olmak gerekirse, pipo seçmek zor bir iştir, ve de önemli bir iştir çünkü en büyük sermaye yatırımınız burayadır ve içim keyfinizdeki en büyük etkiyi de piponuzun kendisi yaratacaktır. Kötü bir pipoyla en iyi tütün de, en iyi içici de kurtarmaz.

Advertisment

Pipo’yu nasıl edineceğinize karar verdiniz, iş bir Pipo seçmeye geldi. Peki nasıl pipo seçilir?

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel, Nasıl Yapılır?, Pipo ve Tütün Alışverişi, Pipo Yapımı, Türkiye'de Pipo Bulmak, Türkiye'de Pipo ve Pipo Tütünü kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Nasıl Pipo Edinirim? Pipo Satın Alma ve Pipo Yapımı için 6 cevap

 1. Kemalettin Güngören der ki:

  İyi günler,
  Smokingpipes.com dan pipo alırsak gümrük sebebiyle vergilendirme nasıl oluyor?
  Vergiden muaf mı tutulmakta?
  Şimdiden teşekkür eder yazılarınızın devamını dilerim.

 2. Erdem der ki:

  Merhaba
  Smokingpipes.com sitesi güvenilir mi? Bir de pipoyu aldıktan sonra gümrük vergisi gibi maliyetler eklenir mi?

 3. Besim Aktaş der ki:

  Arzunuza baglı ,Her çeşit lületaşı pipo yapılır.

 4. Cem der ki:

  http://www.purotutun.com/pipo/

  Güzel çeşitler bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


dokuz × = 63

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>