Nikotin yoğunluğu tütünün tadını değiştirir mi / etki eder mi?

Advertisment

Dolaylı olarak evet.

Nikotinin tek başına, karakteristik bir tadı veya tarif edilebilir bir aroması olduğu biliniyor (buradan konu ile ilgili araştırma hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz), ancak bu normal tütün tüketim şartlarında, içici tarafından ayrıştırılabilecek veya farkedilebilecek bir tad / aroma değil.

Advertisment

Fakat bazı tütünlerin işlenme yöntemiyle bağlantılı olduğunu düşündüğümüz bir sebepten dolayı, yanma sürecinde açığa çıkan nikotinin, tütünün tadındaki / gövdesindeki / aromasındaki bazı boşlukları doldurabildiğini söyleyebiliriz. Bunun, tütün üreticilerinin ürünlerinin tadının hatırlanması ve tekrar satın alınması için geliştirdikleri bir yöntem olabileceğini düşünebiliriz.

Burley kurutulurken

Tütün tipleri ve nikotin seviyeleri isimli yazımızda da bahsettiğimiz gibi, nikotin bakımından zengin karışımları yoğun ve dolgun tatlı tütünler olarak genelleyemeyeceğimiz gibi (Burley nikotin bakımından en zengin tütün tiplerinden birisi olmasına rağmen, karakteristik olarak kuru ve aromatiktir; en dolgun tatlı ve gövdeli tütün tipi olduğunu söylememiz yanlış olur. Genellikle sigarada kullanılır.), nikotin seviyesi az tütün tiplerinin ve karışımlarının da (örneğin latakia) az dolgun ve hafif aromalı olacağını söyleyemeyiz.

İyi içimler.

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Damak Tadı ve Beyin, Genel, Tadımcılık (Gurmelik) ve Pipo, Tütün, Tütün Kültürü, Tütün Tatlarını Ayrıştırma, Tütünün Zararları ve Faydaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


iki + 3 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>