Okuyucu Sorusu: Cevaplandı

Advertisment

Pipoevi Facebook Sayfası üzerinden gerçekleşen bir soru-cevap

Soru:

Merhaba..
Sitenizi ve Facebook sayfanızı baştan aşşağı inceledim. “Çok güzel bilgi ve meteryaller ile dolu”Mallesef ülkemizde, Pipo ile Türkçe kaynaklı bilgiler çok kısıtlı.. Bu açığı bir nebze kapattığınız için size şahsım adıma teşekkür ederim.
“ACEMI BIR PIPO SEVER OLARAK”
Izninizle size bir kaç soru sormak istiyorum.
Sigara tiryakisi iken birden bire kendimi pipo içerken buldum. Sonradan öğrendiğime göre piposeverler tarafından güzel bulunmayan iki adet gül ağacı “Yada ben öyle sanıyorum” pipsan marka pipo’ya sahibim. Pipolarım dinlenme sürecinde suyunu iyice emdiği zaman iyi randuman alabiliyorum. “Mac-Baren” tütün kullanıyorum. Ülkemiz pipo severleri neden pipsan tarzı pipolar hakkında ağır eleştiriler yaparlar ? “Bunu sorma nedenim” yeni pipolar almayı düşünüyor olmam. ve pipsan markasının ürettiği ve iddalı olduğu dapper “Brian” tarzı ve sponsoru oldu italyan lorenzo “briar” marka pipolar diğer emsallerine göre çok ucuz kalıyor.
Iki tane pipo yetmiyor nikotin bağımlısı olduğum için .. sık,sık içilebilen pipo lületaşımıdır ? “Belirtilmiş bir çok kaynakta ama yine birinci ağızdan emin olmak istiyorum” eğer öyle ise lületaşı pipolar heryerde farklı fiyattan satılıyor. aynı ebatta ve aynı ağırlıkta bir yerde 50 tl iken diğer bir yerde 150 tl “ikisinide denettirme şansım oldu..suya atıp batmaması gibi.. fiyat farkı nerede devreye giriyor acaba ?
ve son olarak. yabancı kaynaklı siteler ve youtube videolarından edindiğim bilgiye göre mısır koçanı corn pipe “missiori” marka pipolar ucuz olmasının yanı sıra pipo severler tarafından iyi yönde eleştiriliyor. zeytin,kiraz,armut ağacından yapılan pipolar tam randuman sağlayamazmı ? ve pipoyu nerden almalıyım ? Türkiye’de. yoksa yurt dışındanmı getirtmeliyim sizin bilgi ve tecrübelerinize dayanarak sormak istedim biraz uzun oldu kusura bakmayın.. zamanında sizde bu evrelerden geçmişsinizdir ve anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. çalışmalarınızda başarılar.

Cevap

Advertisment

Site ile ilgili olumlu görüşleriniz için teşekkürler, bizim amacımız da tam olarak kaliteli Türkçe içerik eksikliğini gidermek.

Sorularınıza kısaca cevap vermeye çalışayım.
“Pipsan tarzı pipo” diye bir ayrım aslında bildiğiniz gibi yok. Her markanın kaliteli ağaçtan yapılmış iyi işçilikten geçmiş pipoları olabilir, ancak piyasadaki olumsuz kanı, genel durumun boyle olmamasından kaynaklanıyor. Siz içerken zevk alıyorsanız, sorun yok. Bakalım, umarım daha kaliteli ürünler görürüz Pipsan’dan.

Türkiye’de pipo içicisi az olduğu için, pipo çoğunlukla aksesuar olarak görünür, hem de lületaşı çıkaran dünyadaki ender yerlerden biri Türkiye olunca bu pipolara turistik olarak da fiyat eklenir. Yani aksesuar+turistik= pahalı pipo. Aslında lületaşı nispeten ucuz, derin işlemeli olmayan, sadece içim sağlayan pipo yapımı da kolaydır. Yani fiyat farkları buradan.

Zeytin, armut, kiraz ağacı pipolar, üç tekerli bisiklet gibidir. Evet gidebilir, ancak ağır ve yavaştır. Ve kimsenin aklına bisiklet diyince 3 tekerli bir alet gelmez. Pipolar %90 gülkökü’dür ve bunun haklı sebebi, bu materyalin bu işe gerçekten en uygun olmasıdır. Onun dışındaki malzemeler, yeni bir şey denemek isteyip merak giderme ihtiyacında olanlar için çekici olabilir, ancak gülkökü yerini tutmaz.

İkinci el (estate) gül kökü pipolar ile cok fazla para harcamadan 3-4 pipo daha edinebilir, böylece pipolarınızı cok yormadan içebilirsiniz.

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


+ dokuz = 16

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>