PipoEvi’nden Teşekkürler: Türkiye’de Pipo Kültürü Gelişiyor

Advertisment

Bir Hayal ve Geçen Yıllar

Bu siteyi yaklaşık 4 yıl önce iki arkadaş kurduk. Neredeyse bir kış boyunca karlı ve soğuk günler dahil olmak üzere bir araya gelerek kendi bilgilerimizi paylaştık, bilmediklerimizi ise size sunmak için araştırdık ve öğrendik. Daha sonra da en anlaşılır şekilde bu site altında bir araya getirdik.

Pipo içmekle ilgilenen, bu işin kültürüne sevgi ve saygı duyan insanlar olarak bunu yayma misyonu ile çalışmış ve bu siteyi hayata geçirmiştik. O dönem yurtdışında bir çok kaynak olsa da, Türkçe ve Özgün içerik yoktu. Biz de en başta, bu ihtiyaca cevap vermek istiyorduk.

Asıl amaç ticari bir proje ile kar etmek değil, bu kültürün elçiliğini yapmak, pipo içmekte bizim gördüğümüz değeri gören kişiler rehber olmaktı. Şimdi geriye dönüp baktığımızda bazı önemli mihenk taşları görüyoruz.

Pipoevi sık güncellenen bir site olmasa da yoğun bir kullanıcı trafiğini ağırlamaya devam ediyor. Google’da “Pipo” anahtar kelimesini içeren aramalarda ilk sayfada 3 – 4 farklı kaynak ile dikkat çekiyor. Youtube PipoEvi kanalında yayınladığımız Pipo Nasıl İçilir? ve Pipo Nasıl Yakılır? gibi videoların, böylesine niş bir konu olmasına rağmen yüzbinlerce kere izlendiğini ve daha de önemlisi hem videoların hem de sitenin yüzlerce (belki de daha fazla) insana gerçek anlamda yararlı olduğunu görüyoruz. Bu bizim için en büyük ödül.

Teşekkürler

4 sene önce karlı kış gününde bir hayal ile başlayan bu çalışmanın meyve verdiğini ve internetin farklı köşelerinde birbirlerini tanımasalar da sayısız insanı ortak bir hobiye ilgi ve sevgi etrafında bağladığını görüyoruz.

Yine geçen bu yıllar içerisinde, hem online kaynaklarda hem de sokaklarda pipo kültürünün gittikçe geliştiğini görüyoruz. Bunda bizim de bir tuzumuz ve etkimiz olduysa ne mutlu bize.

Advertisment

Tüm ilginiz için teşekkürler, hayatın ve işlerimizin yoğunlukları sebebiyle sorularınızı tek tek yanıtlayamıyor olsak da bu siteyi mümkün olduğu sürece ayakta tutmaya çalışacağız.

Reklam Gösterimi

Bu siteyi hayata geçirdiğimizde ziyaretçiler için daha temiz ve keyifli bir deneyim olması isteği ile reklamları ilk hafta sonunda kalıcı olarak kaldırma kararı vermiştik. Bu sayede ziyaretçilerin ve okuyucuların pipo keyiflerini bölmeyecek ve yazı okurken dikkatlerini dağıtmayacak bir arayüz sunmak istemiştik.

Ancak bu hafta itibariyle, sitenin gelecek devamlılığını garanti altına alabilmek ve kendi masraflarını karşılamasını sağlayabilmek amacıyla Google Reklamlarını geri getiriyoruz. Ancak okuma deneyimini bozmayacak seviyede, minimumda tutmayı hedefleyeceğiz.

Sizlerin de bu kaynaktan öğrendiğiniz hem teknik bilgileri hem de pipo ile gelen erdem ve hoşgörü kültürünü çevrenize yaymanız dileğiyle,

Pipoevi Kurucuları’ndan,

Sevgi ve Saygılarla,

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


− 8 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>