Pipo bakımı – Piponun dinlendirilmesi

Advertisment

Çokca bahsettiğimiz gibi gülkökü pipolarınızı her içim arasında birkaç gün, lületaşı pipolarınızı ise tamamen kuruyana ve soğuyana dinlendirmeniz size daha keyifli ve tatlı içimler sunacaktır.

Piponuzu dinlendirirken, temizleme çubuğunuzu pipo sapının içerisinde bırakmalı mısınız?

Advertisment

  1. Temizleme çubuğunu içeride bırakmayanlar, bu işlemin piponun hava yolunun doğru ve hızlı bir şekilde kuruyamayacağına inanmaktadır.
  2. Temizleme çubuğunu içeride bırakanlar, piponun içerisindeki tütün atıklarının çubuk sayesinde daha iyi emileceğine inanmaktadır.
  3. Bazıları ise sadece içtikten sonraki gün/gece çubuğun içeride bırakılmasını ve daha sonra çıkarılmasının daha iyi olduğunu düşünmektedirler.

Biz herhangi bir yöntemin diğerinden daha doğru olduğunu söylemeyeceğiz. Ancak sizin bu konudaki yorumlarınızı, tecrübelerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.

İyi içimler

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel, İçim Sonrası Bakım ve Temizlik, Periyodik Genel Temizlik, Pipo Bakımı, Pipo Tamiri kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


× 7 = altmış üç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>