Pipo Nasıl Doldurulur?: Alternatif Tütün Kesimleri

Advertisment

Pipo ve tütünleri ile bir süredir ilgileniyorsanız veya ilgilenmeye yeni başladıysanız değişik tütün kesimleri dikkatinizi çekmiştir. Bizim en yakından bildiğimiz tütün kesimi, ince, doğrama diyebileceğimiz, sigaranın içinde de görebileceğiniz tütün kesimidir.

Bunun orjinal adı Shag‘dir ve ince kesim öne çıkan özelliğidir. Kalın bir iplikten biraz daha kalın bir şekildedir.

Bir üst adımda, daha kalın kesimiye Fiyonk kesim (Ribbon Cut) dikkat çeker. Pipo’da, ve özellikle aromatik tütünlerde en sık kullanılan kesim budur. Standart tütün / pipo doldurma konusunu bu tütün üzerinden anlattık.

Advertisment

Değişik tütün kesimlerini burada detaylıca anlattık.

Fiyonk kesim olmayan tütünleri, örneğin, plug, slice, flake, rope vb. farklı şekillerde doldurmak, ve doldurmadan önce de biraz uğraşmak gerekir. Bu konuyu gelecekte daha detaylı işleyeceğiz.

 

 

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel, Nasıl Yapılır?, Pipo Tütünü Kesimleri, Pipoya Tütün Doldurma, Tütün kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


3 + = sekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>