Sevgililer Günü’nde Pipo Hediyesi!

Advertisment

“Birine pipo içme zevkini kazandırmış olmak, belki de verilebilecek en güzel hediyedir.”

 

Sevgililer gününde hediye almayı ve vermeyi seviyorsanız, ve sevgilinizin (erkek veya bayan) pipo ile ilgilenebileceğini düşünüyorsanız, pipo ve aksesuarlarından bir hediye vermek, karşı tarafı çok mutlu edebilir.

Geiger Pipes - Love Geiger Sweden

  • Zaten Pipo içen birine hediye alıyorsanız:

Tütün: Eğer hediyeyi alacağınız kişi zaten pipo içiyorsa,  öncelikle, bulması zor bir tütün siparişi verip veya getirtip sürpriz yapabilirsiniz. Tütün Satın Alma‘ya ilişkin ipuçlarından bahsetmiştik. Şu ana kadar sadece aromatik tütünler içmiş biri ise, latakia veya virgina tarzı tütünlerden birini denemesine yardımcı olarak çok güzel bir hediye vermiş olabilirsiniz.

Tütün yerine pipo da alabilirsiniz! Yalnız bu nispeten daha riskli bir iştir ve pipodan biraz anlamak, ya da satın aldığınız satıcıya güvenmek gerekir. Pipo içmek konusunda deneyimli biri her pipoyu beğenmeyebilir, piponun şekline ve kalitesine göre beklentileri olacaktır. O yüzden zaten pipo içen birine pipo hediye almak eğer işinizi bilmiyorsanız, tercih edilmemelidir.

Advertisment

En güvenli hediye belki de, bir pipo çakısı almaktır. Pipo çakılarının ucuzu(uydurukları) 3-5 TL’ye alınabileceği gibi, gerçekten hediyelik için çok uygun, nispeten daha pahalı ve kaliteli pipo çakıları(tamper) bulunabilir. 

  • Eğer pipo içmeyen birine alıyorsanız:

Bu durumda, hediyeyi alacağınız kişi, pipoyla ilgili hiç bir alet edevat ve de bilgi sahibi olmayacağından tüm bunları karşılamak size düşer! Birine pipo içme zevkini kazandırmış olmak, belki de verilebilecek en güzel hediyedir. Bunun pipo temizleme çubuğu, pipo çakısı, pipo, gerekli ise filtre, uygun bir tütün asgari olarak gerekenlerdir. Hediyenizi daha da büyütmek isterseniz bir pipo çantası ve pipo çakmağı da bu pakete dahil edebilirsiniz.

Pipo’dan iyi anlıyorsanız, veya Pipo Evi’nin iyi takipçisiyseniz, çok güzel bir pipo setini daha ucuza düzebilirsiniz. Eğer böyle bir deneyiminiz yoksa hazır “Pipo Başlangıç Setlerini” öneririz. İçinde tüm temel ihtiyaçları içerir.

Pipo ile ilgili hediyenizi verirken, güzel sözler söylemeyi de unutmayın. :)

 

 

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel, Pipo ve Tütün Alışverişi, Toplumsal Açıdan Pipo, Türkiye'de Pipo Bulmak kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.