Türkiye’de Pipo İle İlgili Online Kaynaklar, Emek Vermiş Ustalar, Ağabeyler, Dostlar Hakkında

Advertisment

Türkiye’de pipo ile ilgili Türkçe kaynak sayısını artırmak, düşüncelerimizi piposeverlere kolay okunabilir, kaliteli bir şekilde aktarmak, diğer başarılı pipo içerikli kaynaklara tamamlayıcı olabilmek ve bu işe naçizhane katkı sağlamak amacıyla, pipoevi.com‘u siz piposeverlerin takibi, ilgisi ve beğenisine sunduk. 3 ay önce başladığımız bu girişime desteğiniz, samimi eleştrileriniz ve harcadığınız vakit için teşekkür ederiz. Beğeniniz ve takibiniz doğrultusunda, pipoevi.com kendisini yenileyecek, geliştirecek ve hatalarını düzeltecektir.

Her kurumun (dernek veya ticari girişim farketmez) kurulum / hazırlık aşamasında yapacağı yanlışlar, eksiklikler olacağı gibi bizim de tamamen amatörce fakat özenli bir şekilde hazırlamaya çalıştığımız pipoevi.com’un da olacaktır. Bu çok doğaldır. Yapıcı eleştirilere, doğru geribildirimlere itibar ettiğimiz ve gidişatımızı sistematik olarak gözlemlediğimiz sürece bu açıklarımızı hızla kapatacağımızı düşünüyoruz. Yineleyelim, öncelikli amaç didaktik bir uslupla fikir paylaşımı asla değil, tersine, keyifle okunabilecek, pipoyla yeni tanışanlara amatörce rehberlik yapacak ve “pipocuların” zaten bildiği, tarafımızca yazılan bir takım içeriği oldukça mütevazi olarak paylaşabilmek.

Bu siteyi sizlerin beğenisine sunan ve vakitlerinin sınırlı bölümünü bu internet girişimine tahsis eden pipoevi sakinleri olarak, başarısını kanıtlamış, piposeverlerin itibarını kazanmış ve kendi topluluğunu yaratabilmiş pipo içerikli girişimlerin bu yazımızda özel olarak altını çizmek ve her zaman bize esin kaynağı olduklarını belirtmek istedik.

www.turkiyepipokulubu.com
Uzun yıllar Türkiye’de pipo tanıtımına ve pipo kültürüne gönül vermiş Burak Demir arkadaşımız tarafından kurulmuştur. Üyeleri vardır. Türk piposeverleri başarıyla bir araya getirmiştir. Düşüncelerin ve tecrübelerin paylaşıldığı forum bölümü sitenin en önemli ve saygıdeğer özelliğidir.

www.pipomarket.com
Perpa’da mağazası bulunan, diğer bir piposever Turgay Ocak tarafından kurulmuş, başarılı bir online pipo ve pipo aksesuarları satış sitesidir. Bolca pipo çeşidi ve aksesuarı mümkün olduğunca uygun fiyatlarda Türk piposeverlerin beğenisine sunulmaktadır. Alışveriş ile ilgili yazılarımızda pipomarket.com’dan yeri geldikçe bahsediyoruz.

www.pipocu.com.tr
Yine Burak Demir arkadaşımız tarafından kurulmuş, genellikle 1. kalite lületaşı pipo satışına ağırlık veren başarılı bir online satış sitesidir.

http://www.aktasmeerschaumpipes.com/
Aktaş Ailesi, lületaşı işleme sanatını babadan oğula adeta bir gelenek haline getirmiştir ve  iyi temsilcilendendir. Yurtdışında da Türkiye’yi 1. kalite el yapımı lületaşı pipolar ile başarıyla temsil ederler. Lületaşı pipo alacakların ilk göz atacağı yerlerden biri olmalıdır.

Advertisment

.

.

.

Bu listenin yapacağınız yorum ve katkılarınızla daha de genişleyeceğini ve bu konuda araştırma yapan insanlar için geçerli bir kaynak haline geleceğini umuyoruz.

Katkılarınızı paylaşmaktan, gördüğünüz yanlışları işaret etmekten ve eksiklere ekleme önerilerinde bulunmaktan çekinmeyin. Emin olun tüm katkılar bizim için değerlidir.

En güzel öğrenmeler seviyeli tartışmalardan çıkar.

 

Advertisment
Yazıyı paylaşın!
Bu yazı Genel, Toplumsal Açıdan Pipo, Türkiye'de Pipo ve Pipo Tütünü kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Türkiye’de Pipo İle İlgili Online Kaynaklar, Emek Vermiş Ustalar, Ağabeyler, Dostlar Hakkında için 2 cevap

  1. birol salman der ki:

    türkiyenin tek el yapımı pipo ustası unutulmamalı bence ……

  2. Atakan Mungan der ki:

    Piposayfasi.com adresini de unutmayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


× altı = 18

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>